Birleşme, Satın Alma, Satış Danışmanlığı

Yenilenebilir yatırımlar yapmak veya varolan yatırımlarınızı satmak mı istiyorsunuz?

Citus Power olarak 2013 yılında uluslararası bir ortaklık olarak kurulduğumuzdan bu yana yerli ve yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılarla sürekli irtibat halinde olduk. İlk geliştirdiğimiz rüzgar projelerimizi yabancı bir ortaklık için geliştirip gene yabancı, Ortadoğunun en büyük enerji şirketlerinden birisine sattık. İşletmede olan GES projemiz de sıfırdan itibaren yerli-yabancı ortaklık şeklinde yapılmıştır.


Mühendis ve finans tecrübe ve birikimine sahip ekibimiz ve kurucularımızın saygınlığı sayesine yurtiçi ve yurtdışında çok ciddi bir network’e sahibiz. Yenilenebilir projeleri topraktan operasyona kadar götürebilme teknik kabiliyetimizin yanında, yatırımların uluslararası norm ve standartlara göre yönetilmesi, dokümantasyon ve kontratlarının profesyonel olarak yapılması, ve yatırımların günü geldiğinde satış süreçlerinin yönetilmesi safhalarında da yatırımcılara hizmet verebilmekteyiz.


Projesini satmak isteyen bir yatırımcısı iseniz, size projenizi satın alacak yatırımcı bulunmasında yardımcı olabiliriz. Eğer GES ve RES projeleri satın almak isteyen yatırımcı iseniz size uygun projeler bulup bunların satın alma süreçlerinde size destek sağlayabiliriz.

Teknik, Finansal, Hukuki Ekspertiz ve Müşavirlik

Satın almayı düşündüğünüz projelerin teknik, finansal ve hukuki durum tespitlerini yapabiliriz

Yenilenebilir enerji projeleri satın almaya hazırlanan bir yatırımcı iseniz aday projelerin detaylı ekspertizlerinin yapılması gerekir.


Citus Power olarak satın almalarda ekspertiz hizmetlerimizi ikiye ayırdık: teknik ve teknik olmayan işler.


Teknik ekspertiz, satın alacağınız GES veya RES projeleri için eksiksiz ve detaylı yapılması gereken en önemli durum tespiti kalemidir. Citus Power olarak bu konudaki en büyük farkımız, özellikle GES projelerinde ekspertiz işlerinde sadece uluslararası saygın mühendis müşavir firmalarıyla çalışmak yerine, bu projelerin satın alındıktan sonra işletmesini yapan işletmeci ve bakım/onarım firmalarıyla beraber çalışmaktır. Günün sonunda satın aldığınız GES veya RES projesini ekspertizi yapan firma değil, profesyonel santral işletmecisi yapacaktır. Dolayısıyla bu konuda yatırımcılara tavsiyemiz, mutlaka santrali işletecek firmaları da ekspertiz sürecine satın alma öncesi katmaktır. Daha önceki işlerimizden edindiğimiz tecrübe bize gösterdi ki, işletmeci olmayan uluslararası müşavirlerden farklı olarak günlük olarak GES/RES inşaat ve operasyonlarında bulunan teknik ekipler, bazen önemli farklar yaratacak detay nüansları bile farkediyor ve yatırımcıya nihayetinde önemli finansal katkıda bulunabiliyorlar.


Satın alma süreçlerinde projeler incelenirken en az teknik ekspertiz kadar önemli olan teknik olmayan konular, satın alınacak şirketin mali, hukuki ve finansal durum tespitidir. Satın alınacak projelerin hukuki açıdan mevzuata uygun hareket etmiş olmaları, gelecekte de mevzuatsal açıdan sıkıntı oluşturabilecek soru işaretli durumlara sahip olmamaları, ekipman ve bakım/onarım kontratlarının, sigorta poliçelerinin sağlam zemine oturmuş olması elzemdir. Citus Power olarak yatırımcılara bu konularda da hizmet vermekteyiz.

Yatırımcı mısınız? Satın almak için proje arıyor veya projenizi satmak mı istiyorsunuz?

SİZE YARDIMCI OLABİLİRİZ

 
 

©2018 by Citus Power