2015 Rüzgar Portföyümüz

217 MW

Citus Power olarak 2013 yılında yerli-yabancı bir ortaklık olarak kurulduğumuzda ilk projemiz, 2015 lisans başvuruları için Türkiye’de RES projeleri geliştirmekti. Aylar süren çalışmalar neticesinde tespit ettiğimiz sahalarda ölçümler yapmaya başladık ve bu ölçümlerden çok iyi projeler ortaya çıkardık. Toplam 217 MW olmak üzere 4 rüzgar projesini Balıkesir, Çanakkale, Sivas ve Kayseri’de geliştirdik. Projeler için yaptığımız çalışma içeriğinde saha seçimi, rüzgar ölçüm direği kurulum ve rüzgar ölçüm verilerinin toplanması ve izlenmesi, enerji üretim simülasyonları ile sahaların enerji potansiyelinin belirlenmesi, türbinlerin yerlerinin belirlenmesi (“micrositing”) ve EPDK önlisans başvuru dokümantasyon işlerinin yapılması vardı. 2015 yılında RES projelerimizi Ortadoğunun en büyük enerji oyuncularından Acwa Power’a sattık.

2016 Rüzgar Portföyümüz

210 MW

2015 dönemi projelerimizin satışı sonrası ekibimizle 3 yeni rüzgar projesinin geliştirilmesi için yeniden düğmeye bastık. Sahaların belirlenmesi ve ölçüm direklerinin kurulumu sonrası ölçümlerimiz hala devam etmekte, projeler halen geliştirme safhasındadır.

Yahyalı GES

8.8 MWp

Yahyalı GES, Citus Power olarak geliştirdiğimiz ilk GES projemizdir. 2015 yılında geliştirmeye başladığımız projeyi yerli ve yabancı yatırımcılar adına topraktan geliştirdik, tüm izinlerinin alımını yaptık, inşaat sürecini yönettik ve 2016 Ağustos ayından beridir işletmekteyiz. Hayata geçtiginde Türkiye’nin en büyük 10 GES projesi içinde yer alan Yahyalı projemiz halen Türkiye’nin büyük kapasiteli GES projelerinden birisidir.

Project Rez Enerji Depolama

1-2 MWs kapasiteli büyük konut için enerji depolama

“Project Rez” Citus Power ekibi olarak şu an halen geliştirme safhasında olan, büyük bir konut projesi için inovatif bir finansman metodu ile geliştirdiğimiz orta ölçekli ilk enerji depolama projemizdir. Projeyi önümüzdeki 1 yıl içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Projelerimiz

©2018 by Citus Power