2013

Citus Power, 2013 yılında bir yerli-yabancı ortaklığı olarak yatırımcılarının adına rüzgar projeleri geliştirmek için Türkiye’nin hızla gelişip serpilmekte olan yenilenebilir enerji sektöründe kurulmuştur.

2015

Toplam 217 MW’a ulaşan portföy büyüklüğü ile ölçümlerini yapıp teknik çalışmalarını tamamladığımız RES projelerimizi EPDK önlisans başvuruları öncesi Ortadoğunun en büyük enerji oyuncularından olan Acwa Power’a sattık. 2015 yılında aynı zamanda ilk GES projemizin geliştirme faaliyetlerine başladık. Bu aşamada firmamız halen bir yatırımcı ve proje geliştirici firma olarak var olmaya devam etti.

2016

Ağustos 2016’da proje geliştirme süreçleri tamamlanan GES projemizin inşaatini tamamladık ve faaliyete aldık. 8.8MWp’lik kapasitesiyle Türkiye’nin o tarihte en büyük 6. santrali olan projemizin işletmesini de yatırımcılarımız adına üstlendik. Bu dönemden itibaren GES projelerini işletmenin zorluklarını ve önemini, bakım/onarım işi ile genel santral işletmeciliğinin farklarını anlamaya başladık.

2017

Bünyemizde kurduğumuz işletme ekibi ile kendi projelerimizin işletmesinin yanında bu işi başka santral sahipleri ile de yapmaya karar verdik ve GES İşletmecilik hizmetimizi Citus Power olarak GES yatırımcılarına sunmaya başladık.

Hikayemiz

2013 yılında yatırımcı ve proje geliştirici kimliği ile atıldığımız yenilenebilir enerji serüvenimize bugün bu rollerin yanında işletmeci ve müşavir olarak da devam etmekteyiz. Yenilenebilir enerji projelerinde, özellikle GES projelerindeki bilgi, birikim, ve tecrübelerimizi bugün kendi projelerimizin yanında yatırım ortaklarımız ve müşterilerimiz için de sunmaktayız. 2016 yılından beri sadece kendi projelerimizi degil, bizimle beraber çalışmak isteyen başka yatırımcıların da projelerini yönetmekte, projelerine sahip çıkmaktayız.

©2018 by Citus Power