Enerji Depolama İş Geliştirme, Fizibilite, Kurulum

Enerji depolama projelerinizi hayata geçirebiliriz

Citus Power olarak birkaç yıldır kuvvetli bir şekilde devam eden bir trend olan yenilenebilir enerji teknolojilerinin yayılmasının devam edeceğine inanıyor ve çok uzak olmayan bir gelecekte dünyada enerji üretiminin önemli bir kısmının yenilenebilir kaynaklardan, özellikle rüzgar ve FV güneş santrallerinde üretileceğine inanıyoruz. Şirket olarak vizyon ve stratejimizi tamamen buna göre ayarladık.


Yakın bir süredir enerji depolama teknolojisindeki gelişmeler ve fiyat düşüşlerini gözlemlemekte, ve bu trendin devam edeceğini görmekteyiz. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu “akıllı piller” GES ve RES’ler için yepyeni pazarlar açacaklar. Zira rüzgar ve FV güneş enerjisinden enerji üretimindeki en büyük engel, bu tür kaynaklardan tahmin ve planlama yapmanın zorluğu idi. Enerji depolama ile artık bu tarihe karışıyor. Artık ülkeler, kurulu güçlerinin çok daha büyük bir yüzdesini akıllı piller ile kombine ederek RES ve GES projelerinden üretime ayırabilecekler.


Bu sebeple Citus Power olarak 2015 yılından beri enerji depolama konusuna özel ilgi gösterdik, bilgi ve tecrübe birikimi oluşturduk, ve uzman uluslararası firmalarla partnerlikler oluşturduk.


Enerji depolama konusuyla ilgilenen yatırımcılar için en büyük problemlerden birisi, enerji depolama projelerinin fizibilite çalışmalarının konvansiyonel üretim kaynaklarında olduğu gibi direkt olmayışıdır. Enerji depolama projelerinin fizibilite modelleri, projelerin uygulama alanları, depolama büyüklüğü ve bulunduğu ülkenin mevzuatına göre ciddi farklılıklar gösterebilmektedir. 


Özet olarak enerji depolama projelerinin fizibilitesi aslında endüstri mühendisliği alanına giren bir “optimizasyon problemi çözümü” olarak karşımıza çıkmaktadır. Citus Power olarak tam da bu yaklaşım ile yatırımcı ve proje geliştirici firmalara danışmanlık hizmeti vermekte, potansiyel uygulama alanları için yatırımcılara projede depolama büyüklüğü (MWs) ve gücünün (MW) ne olması gerektiği konusunda hesaplama yapıyor (“system sizing”), ve belirlenen proje parametreleri ile simülasyon çalışması yapıp projenin gelir potansiyelini, ve pillerin bu simülasyonlara göre teknik sıhhatlerinin ve sınırlarının hesabını yapabiliyoruz.


Konusunda uzman Amerikalı ve Avrupalı şirketlerle olan ortaklıklarımız sayesinde yatırımcılara aynı zamanda sistemlerin kurulum ve işletme hizmetlerini de vermeye hazırız.

Projenizin fizibilitesi ve teknik detaylarıyla alakalı yardıma mı ihtiyacınız var?

ENERJİ DEPOLAMADA TÜRKİYE’NİN EN YETKİN EKİPLERİNDEN BİRİYİZ

 

©2018 by Citus Power